Понеділок
20-05-2024
17:52
Ви увійшли як Гість
Група "Гості"Вітаю Вас Гість
RSS
 
Психолог Марциняк-Дорош Оксана Михайлівна 067-811-99-01
Головна Мій профіль Реєстрація ВихідВхід
Клієнтам »
Меню

Опитування
Що Вас цікавить?
Всього відповідей: 37

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Статті

5 СПОСОБІВ, ЯКЩО СУМНІВАЄШСЯ ЧИ ВІДКЛАДАЄШ НА ПОТІМ
[ Викачати з сервера (31.0 Kb) ] 18-05-2015, 12:35

Чи так буває, що страх призводить, до того, що ти сумніваєшся? Чи придумуєш різні причини, щоб чогось не починати робити, відкладаєш початок роботи? Якщо так, то можеш використати наступні поради.

  1. Не чекай поки страх сам зникне. Бо страх є міцно закорінений у твоїй психіці, тому сам по собі не зникне. Мозок є запрограмований так, що не любить незрозумілостей, непередбачуваності, бо сприймає це як загрозу. Якщо незважаючи на страх, все таки дійдеш до мети, то в майбутньому твій мозок вже не сприйматиме ці ситуації як загрозливі. З часом у тобі зросте впевненість у своїх силах – і ти почнеш сприймати себе як успішну людину, незважаючи на деякі прояви страху – обережності.
  2. Постав собі реальну мету. Страх так впливає на тебе, що дивишся на себе як на недосконалу людину, яка може бути не потрібна чи не компетентна. Тому коли починаєш думати про зміни, а перед очима тобі стоїть та не компетентна і недосконала особа, то так насправді ставиш цілі не собі, а цій вигаданій особі. Концентруєшся на тому, що сподобається суспільству, чи чого від тебе очікують близькі. Важко дійти до мети, якщо вона не є тоді особисто близькою. Тому важливо, придивитись собі, своїм бажанням та подумати чого ти так насправді хочеш. Визнач чітко свою мету та запиши на листку і приклей на видному місці, щоб до 20 раз на день на нього заглядати.
  3. Повір у процес змін. Якщо не маєш віри, що це тобі вдасться, почни незважаючи ні на що, віра у успіх з’явиться пізніше, як апетит приходить підчас обіду. Чим більше дій виконаєш. Тим більша правдоподібність успіху, сильніша віра в свої сили та у процес змін. Багато письменників розповідають, що коли починаєш писати, то з часом твоє оповідання набере форми. Але без першого кроку – без першого написаного речення – процес не почнеться.
  4. Уникай катастрофічного мислення. Перелякані люди концентруються на негативний наслідках, що може поганого статись, якщо ризикнуть. Що станеться якщо підеш на перше побачення – і мужчина виявиться жахливий або ідеальний, або більше тобі не подзвонить? Що станеться якщо вкладеш гроші в бізнес і прогориш? Почнеш шукати роботу а тебе не візьмуть? Страх призводить, що перебільшуєш наслідки спроби.
  5. Будь своїм власним шанувальником, не критикуй себе. Іти за своїми мріями є важко, і напевно на твоєму шляху з’являться перешкоди. Але не варто робити важчими свої завдання вже на самому початку. Шукай позитивних та міцних сторін свого плану. Не завжди можна впливати на результати своїх дій, тому тішся та хвали себе за працю та ризик.

Пам’ятай, що мозок багато тисячоліть розвивався в умовах небезпеки. Тому тепер він веде себе подвійно обережно. Але наш мозок потребує часу, щоб зрозуміти, що часи змінились і динозаврів не існує, а на вогнищах вже нікого за переконання не палять (принаймні так масово). Тому наслідки у ХХІ столітті вже не є такими небезпечними як в давнину.

Крім того труднощі потрібні людині, щоб не знецінювала в майбутньому своїх досягнень. Коли щось легко вдається, то не цінується. Навіть метелик, щоб вилізти з лялечки мусить прикласти чимало зусиль. Якщо допомогти йому вибратись, то він не матиме достатньо натренованих крил, щоб літати і загине так і не злетівши. Тому тішся, якщо важко, це значить, що ти ідеш вперед до свого успіху, яким справді гордитимешся в майбутньому.

Успіху!

К.п.н. когнітивно-поведінковий психотерапевт

Оксана Марциняк-Дорош

https://www.youtube.com/channel/UCtCc08Q2TxTHhhlikjqSUcw/videos

http://kbt.ucoz.ua/index/my_web/0-2

 

Категорія: Статті | Додав: marcyniak1 | Теги: сумніви, страх перед невдачею, постійно сумніваюсь, психолог львів, боюсь що не вийде, незнаю що робити, відкладаю на потім
Переглядів: 2049 | Завантажень: 10
Реєстрація

Ключові слова
Когнітивно-біхевіоральний тренінг Марциняк-Дорош Оксана розлади особистості Тест Тривоги Бека надмірна вага Зв'язок між відчуттям власної варто Когнітивно-поведінковий метод ожиріння цукровий діабет відчуття сенсу життя образ Я Тест Депресії Бека психолог психологічна допомога психологічна консультація психотерапевт http://www.i-cbt.org.ua/Training.ht Помідори аутогенне тренування когнітивні ілюзії Інтрузивні думки румінації сімейна терапія Анекдоти про психологів напад паніки паніка панічна атака пасторальна психологія депресія психологічна консультація Львів настрій психотерапія КПТ асертивність відстояти свою думку компроміс залежність Когнітивна терапія депресії Література по КПТ психотерапевт Львів психічні розлади атаки паніки декрет мама нав'язливі думки самореалізація діти багатодітні маніпуляція розв'язання конфліктів сім'я сварки тривога ідеальна мама добра мати батьки і діти нечемні діти прпоблемні діти психолог львів боюсь що не вийде відкладаю на потім незнаю що робити постійно сумніваюсь виховання дітей. Жетонна для гіперзбудливих дітей Ефективного жетонна система методи виховання неслухняні діти диалог на работе манипулирование людьми отказывать на работе отстаивать своё мнение ділова жінка дочка жінка мама на роботі матір Мати працююча мама робота релаксаційні вправи Релаксація Meditation Music professional relaxation Професійна психологічна релаксація загальна психологія Основи біології та генетики людини Психологія праці Психофізіологія Патопсихологія Дефектологія Інженерна психологія Диференціальна психологія Наркологія Психологія сексуальності психологія сім'ї лекції антропологія лекції зоопсихологія


Copyright Oksana Martsynyak-Dorosh © 2024