Понеділок
20-05-2024
22:36
Ви увійшли як Гість
Група "Гості"Вітаю Вас Гість
RSS
 
Психолог Марциняк-Дорош Оксана Михайлівна 067-811-99-01
Головна Мій профіль Реєстрація ВихідВхід
Клієнтам »
Меню

Опитування
Що Вас цікавить?
Всього відповідей: 37

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Статті

Когнітивно-поведінковий метод
01-08-2011, 13:50
Метод когнітивно-поведінковоїої терапії
Когнітивно-поведінкова психотерапія заснована на уявленнях, відповідно до яких почуття і поведінку людини визначає не ситуація в якій вона опинилась, а її сприйняття цієї ситуації. 

Так як, для нас не стільки важливо, що з нами відбувається, скільки те, що ми про це думаємо, то саме, наші думки лежать в основі наших емоційних переживань і наступних за ними дій.

Як правило, ці думки погано усвідомлюються, вважаються самі собою зрозумілими, або повністю заперечуються. Когнітивно - поведінкова психотерапія спрямована на корекцію такого роду спотворень або помилок мислення і допомагає формувати більш адаптивні стереотипи поведінки.

Когнітивно-поведінкова психотерапія являє собою короткостроковий курс, що складається з 10 - 20 сеансів. Частота сеансів 1 раз на тиждень.

Психотерапія включає в себе як поведінкові, так і когнітивні техніки.

В ході лікування пацієнт отримує такі важливі навики:

  1. виявляти негативні думки, які викликають тривогу і депресію.
  2. оцінювати негативні думки з точки зору їх реалістичності і змінювати їх на більш конструктивні, які повніше відображають реальність і не провокують тривогу або депресію;
  3. нормалізувати образ життя і усувати типові для себе провокуючі фактори (хронічні перевантаження, погана організація праці та відпочинку, зловживання міцною кавою, палінням, алкоголем та ін);
  4. зберігати, активний спосіб життя і протистояти униканню, використовуючи отримані навички самоконтролю тривогою і депресією;
  5. долати сором за власну тривожність, не приховувати від близьких свої проблеми і ефективно користуватися підтримкою оточуючих.
Як правило, пацієнти отримують «домашні завдання» у вигляді спеціальних психологічних вправ і вивчення літератури з когнітивно-поведінкової психотерапії.

При яких розладах ефективна когнітивно-поведінкова психотерапія?

Науково доведено ефективність когнітивно-поведінкової психотерапії при депресії, панічних атаках, різного роду фобіях, тривожних і обсесивно-компульсивних (нав'язливих) розладах, анорексії, булімії, залежність від психотактивних речовин, азартних іграх, розладах особистості.

Для людей, схильних до самоаналізу і рефлексії, когнітивно-поведінкова психотерапія - кращий засіб психотерапевтичної допомоги. При легкому та середньому ступеню вираженості розладів когнітивно-поведінкова психотерапія прирівнюється за ефективністю до психофармакотерапії, а в довгостроковій перспективі перевершує її, оскільки, придбавши психотерапевтичний досвід подолання тривоги і депресії, людина навчається розпізнавати їх наближення і вживати необхідних заходів, а можливо, навіть запобігати розладові .

Це терапія активна та короткотермінова, де пацієнт працює з терапевтом на рівні, виконуючи домашні завдання. Ця терапія вимагає моніторингу власних думок, бо саме думки впливають на наш настрій та поведінку. А також проведення поведінкових експериментів, які допомагають поміняти переконання про певну ситуацію. Також цей напрямок допомагає навчитись бачити ситуацію з різних перспектив, що дає можливість прийняти найкраще рішення. 

Цей напрямок створив наш земляк Аарон Бек, його бабуся походила з-під Чорнобиля, але дівчиною виїхала до США. Він помітив, що депресивні пацієнти ведуть в думках монолог, який і призводить до пониження настрою та повної апатії. А розвиток хвороби починається з настирливих думок "Я слабкий" або "Я нікому не потрібний". Тому коли він спробував міняти думки, то хворі на депресію починали швидко одужувати. На базі когнітивно-біхевіоральної терапії він створив цілий інститу в США, а тепер у кожній країні є його школа. Крім того 80% всіх клінічних терапій у лікарнях у Європі складає саме цей вид психотерапії. Страхові компанії видають страхівку на результати когнітивно-біхевіоральної терапії своїм клієнтам.

Когнітивно-біхевіоральна психотерапія добре справляться не тільки з депресією, але й дає швидкі результати в лікуванні панічних атак, фобій, постравматичного синдрому, маніакально-депресивних розладів, булімії, анорексії, розладів особистості, різного роду залежностях.

Категорія: Статті | Додав: marcyniak1 | Теги: Когнітивно-поведінковий метод
Переглядів: 6662 | Завантажень: 0
Реєстрація

Ключові слова
Когнітивно-біхевіоральний тренінг Марциняк-Дорош Оксана розлади особистості Тест Тривоги Бека надмірна вага Зв'язок між відчуттям власної варто Когнітивно-поведінковий метод ожиріння цукровий діабет відчуття сенсу життя образ Я Тест Депресії Бека психолог психологічна допомога психологічна консультація психотерапевт http://www.i-cbt.org.ua/Training.ht Помідори аутогенне тренування когнітивні ілюзії Інтрузивні думки румінації сімейна терапія Анекдоти про психологів напад паніки паніка панічна атака пасторальна психологія депресія психологічна консультація Львів настрій психотерапія КПТ асертивність відстояти свою думку компроміс залежність Когнітивна терапія депресії Література по КПТ психотерапевт Львів психічні розлади атаки паніки декрет мама нав'язливі думки самореалізація діти багатодітні маніпуляція розв'язання конфліктів сім'я сварки тривога ідеальна мама добра мати батьки і діти нечемні діти прпоблемні діти психолог львів боюсь що не вийде відкладаю на потім незнаю що робити постійно сумніваюсь виховання дітей. Жетонна для гіперзбудливих дітей Ефективного жетонна система методи виховання неслухняні діти диалог на работе манипулирование людьми отказывать на работе отстаивать своё мнение ділова жінка дочка жінка мама на роботі матір Мати працююча мама робота релаксаційні вправи Релаксація Meditation Music professional relaxation Професійна психологічна релаксація загальна психологія Основи біології та генетики людини Психологія праці Психофізіологія Патопсихологія Дефектологія Інженерна психологія Диференціальна психологія Наркологія Психологія сексуальності психологія сім'ї лекції антропологія лекції зоопсихологія


Copyright Oksana Martsynyak-Dorosh © 2024